Jesteśmy tu dla Ciebie
Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w Ośrodku realizuje wysokospecjalistyczną, kompleksową rehabilitację dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym (głównie z grupy wysokiego ryzyka ciążowo-porodowego) oraz dzieci o zaburzonym rozwoju psychomotorycznym.
DO REHABILITACJI DZIECI Z ZABURZENIAMI WIEKU ROZWOJOWEGO W O ŚRODKU W SZCZEGÓLNOŚCI KIEROWANE SĄ OSOBY:
PROGRAM REHABILITACJI OBEJMUJE :
SKIEROWANIE WYSTAWIA :
REHABILITACJA W OŚRODKU/ ODDZIALE DZIENNYM
Przysługuje pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.
REHABILITACJA OGÓLNOUSTROJOWA (w tym dla określonych grup pacjentów, w szczególności po leczeniu raka piersi, ze stwardnieniem rozsianym, dysfunkcją ręki, z obrzękiem limfatycznym o różnej etiologii i umiejscowieniu)
Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej wynosi od 15 do 30 dni zabiegowych, średnio 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie. W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego, rehabilitacja może zostać przedłużona decyzją lekarza prowadzącego, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ.
Czas trwania rehabilitacji pacjentów z obrzękiem limfatycznym wynosi do 40 dni zabiegowych w roku kalendarzowym.
Skierowanie wystawia:
ZASADY PRZYJĘĆ
Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00.
Pacjent dokonuje rejestracji osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem osoby trzeciej.
Warunkiem zarejestrowania się jest posiadanie oryginału skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz podanie danych osobowych pacjenta, tj. Imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, telefon kontaktowy lub e-mail.
Pacjenci, zobligowani są dostarczyć oryginał skierowania do 14 dni od daty zarejestrowania w celu wprowadzenia do systemu pacjentów oczekujących na świadczenia.
Osoba dokonująca rejestracji podaje termin i godzinę zabiegów.
Fizjoterapia ambulatoryjna odbywa się na podstawie zlecenia wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych. Jednemu świadczeniobiorcy przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie.
SKIEROWANIE NA CYKL ZABIEGÓW POWINNO ZAWIERAĆ ELEMENTY :
Centrum Rehabilitacyjno Medyczne Reha Medica w ramach zawartych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia prowadzi rehabilitację w warunkach domowych dla pacjentów , którzy nie mogą uczestniczyć I skorzystać z rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych ,
ŚWIADCZENIA UDZIELANE SĄ PACJENTOM Z ZABURZENIAMI FUNKCJI MOTORYCZNYCH SPOWODOWANYMI : Świadczenia udzielane są pacjentom z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:
NFZ finansuje do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym, nie więcej niż pięć zabiegów dziennie.
W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego, czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony decyzją lekarza zlecającego zabiegi, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ. Rehabilitacja w warunkach domowych nie może być łączona ze świadczeniami hospicjum domowego.
SKIEROWANIE NA ZABIEGI W WARUNKACH DOMOWYCH WYSTAWIA :
By szybko wrócić do formy
PROFILAKTYKA
KONSULTACJE I PORADY
DIAGNOZA I TERAPIA
DIAGNOZA NEUROPSYCHOLOGICZNA
• pełna ocena sprawności poznawczej (m.in. uwagi, funkcji mneftycznych, językowych, wykonawczych, wzrokowo-przestrzennych) pacjentów po przebytych udarach mózgu, urazach mózgowych, zabiegach neurochirurgicznych
• diagnoza różnicowa otępienia
TERAPIA NEUROPSYCHOLOGICZNA
• przeznaczona dla pacjentów z różnego rodzaju deficytami poznawczo-emocjonalnymi powstałymi w następstwie przebytych udarów mózgu, urazów mózgowych, zabiegach neurochirurgicznych oraz w przebiegu chorób neurodegeneracyjnych
Treść Elementu