Reha Medica Szczecinek

Masaże

Twoje zdrowie to nasz priorytet.

Masaż ten intensywnie wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami. Intensywnie modeluje i wyszczupla takie partie sylwetki ciała jak talia, brzuch pośladki czy biodra.

Szczególnie polecany osobom, które chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało. Masaż odchudzający o właściwościach antycellulitowych stosowany  regularnie przyczynia się przede wszystkim do ogólnego spadku wagi i poprawy wyglądu skóry na całym ciele.

Modelowanie sylwetki i redukcja cellulitu!

Masaż oparty jest na intensywnych rozcieraniach, ugniataniach oraz oklepywaniach z wykorzystaniem przyrządów do masażu:  Tak dobrane techniki masażu dają znakomite efekty wyszczuplające i modelujące sylwetkę!

Korzyści z zabiegu dla Ciebie:

 • lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek
 • przyspieszenie procesów metabolicznych
 • rozbicie tkanki tłuszczowej
 • wzmocnienie tkanki łącznej
 • ujędrnienie skory i jej regeneracja

Wyjątkowy masaż wykonany z użyciem olejków eterycznych, który łączy niezwykłe ich właściwości z wyjątkową magią dotyku. Działa kojąco na różnego rodzaju dolegliwości, uwalnia ciało od napięć i stresu zapewniając głęboki relaks. Bogate w substancje lecznicze i zapachowe olejki aromaterapeutyczne stanowią podstawę do fizyczno-emocjonalnej równowagi.

Masaż ten ma na celu rozluźnienie narządów jamy brzusznej i poprawienie funkcjonowania narządów wewnętrznych. Leczniczy masaż brzucha stosowany jest bardzo często przy zaparciach. Terapeuta stosuje delikatne ruchy masując brzuch i jego okolice. Efekty masażu mogą być widoczne jeszcze tego samego dnia.

Masaż przynosi wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia, a także urody przyszłej

mamy. Zabieg ma na celu rozładowanie napięcia mięśniowego, zmniejszenie obrzęków, złagodzenie dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu, w szczególności: barki, kark, szyja, plecy i nogi.

Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej w ogóle przez nie nieodczuwane. Dlatego dobrze jest od 12 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży. Zabiegi masażu pomagają ograniczyć przeciążenie mięśni i kręgosłupa. Regularny masaż pomoże też uelastycznić rozciągniętą skórę brzucha.

Uwaga: Masaż wykonywany jest od czwartego miesiąca ciąży. Osoba korzystająca z masażu bezwzględnie powinna skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu otrzymania zgody na tego rodzaju zabieg!

Przy obecnym trybie życia kobiety coraz częściej doświadczają uczucia zmęczenia i opuchnięcia nóg. Jest to z powodowane w większości przypadku siedzącym trybem życia oraz niewielką aktywnością fizyczną.

W wyniku takiego trybu życia w układzie limfatycznym tworzą się zastoje – układ staje się niedrożny i nie jest w stanie odpowiednio oczyszczać organizmu z toksyn.

Wskazaniem do zabiegu są powyższe objawy, a także występujący cellulit, nadwaga oraz typowe objawy opuchnięcia, obrzęki nóg.

Masaż ciała z użyciem gorących kamieni wulkanicznych. Głęboko odpręża, zmniejsza napięcia mięśni, przywraca wewnętrzną równowagę i harmonię. Przyjemne ciepło kamieni balansuje przepływ energii i usprawnia krążenie.

Masaż ciała wykonywany na bazie aromatycznego oleju  Głęboko odpręża, usuwa zmęczenie, eliminuje stres, wyrównuje krążenie energii. Elementy refleksoterapii zastosowane przy masażu dłoni i stóp stymulują organizm do samoregeneracji a odżywczy, szlachetny olej dodatkowo nawilża skórę oraz daje poczucie ukojenia.

Wizytę w gabinecie koniecznie powinny zaplanować osoby, które czują zmęczenie czy ból. Masaże nie tylko pomogą im się zrelaksować i odzyskać dobre samopoczucie, ale także m.in. działają kojąco na stres i osłabienie organizmu, rozluźniają napięcie mięśniowe, pobudzają układ krwionośny, zwiększają ruchliwość stawów, a nawet modelują sylwetkę. Efekty widoczne będą już po pierwszym zabiegu, głównie w postaci odprężenia i poprawy kondycji fizycznej.

Działanie masażu klasycznego

 • działa przeciwbólowo
 • polepsza odżywianie tkanek
 • reguluje napięcie mięśniowe
 • uaktywnia przepływ krwi i limfy
 • odpręża, przyspiesza wypoczynek mięśni

MASAŻE

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki zakres zabiegów masażu, które wpłyną na poprawę zdrowia, ogólnej kondycji organizmu, zadbają o Twój wygląd, dobre samopoczucie oraz dadzą chwile relaksu i odprężenia.

Jest to najbardziej popularny masaż dla spiętych pleców, bolącej szyi i ramion. Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowany również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację poszczególnych odcinków kręgosłupa.

Zapraszamy na wyjątkowy masaż całego ciała poprzedzony aromatycznym peelingiem z kolekcji orientalnych zapachów .Możesz wybrać najbardziej odpowiadający rodzaj peelingu (solny/cukrowy/łagodzący/rewitalizujący) oraz długość zabiegu .Podczas zabiegu stosujemy wyłącznie naturalne kosmetyki na bazie olejów aromaterapeutycznych i trzcinowego, brązowego cukru. W trakcie zabiegu przygotuj się na prysznic i zarezerwuj na niego czas

To masaż przeznaczony dla osób mających problemy z kręgosłupem oraz bolesnością w obrębie pleców, szyi i głowy. Nasi masażyści wykonują masaż leczniczy pleców dla wszystkich osób, które potrzebują realnej terapii kręgosłupa.

Dzięki zawartości wosku pszczelego, oleju sojowego oraz czystych olejków esencjonalnych, olejek ze świecy ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne, pozostawiające skórę nawilżoną, miękką w dotyku oraz otuloną zmysłowym zapachem. Masaż z zastosowaniem świecy to jeden z najnowszych trendów na rynku SPA.

Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników, jak i usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym.

 1. Masażem sportowym nazywa się zbiór technik masażu wykonywanych na osobach aktywnych, które przeprowadzane są w różnych momentach cyklu treningowego i powinnny stanowić integralną część programu sportowca.
 2. Nie należy on do zabiegów delikatnych, a niejednokrotnie wywołuje uczucie bólu. Praca z tkankami wymaga jednak wykorzystania pewnej siły i mocy w celu osiągnięcia założonych rezultatów. Sytuację zawsze należy skonsultować ze specjalistą, ze względu na szereg istniejących przeciwwskazań.
 3. Masaż sportowy jest formą leczenia zdolną do korygowania problemów – jest najbardziej skuteczną terapią uwalniającą od napięć mięśniowych i przywracającą równowagę układu mięśniowo-szkieletowego.
 4. Miejsca, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas masażu u biegaczy: mięsień pośladkowy średni, mięśnie łydki, zginacze bioder.
 5. Częstotliwość – aby uzyskać optymalne efekty, zabieg powinien być stosowany co najmniej raz w tygodniu. Tylko wtedy jest szansa na osiągnięcie najlepszych rezultatów.
 6. Aby masaż sportowy był skuteczny, należy wykonywać nie więcej niż 20 zabiegów, po których stosuje się przerwę 14-dniową, ze względu na objawy przyzwyczajenia mięśni do bodźców mechanicznych.
 7. Czas trwania masażu sportowego uzależniony jest od rodzaju i celu wykonywanego zabiegu.
 8. Masaż sportowy podtrzymujący – stosowany jest w czasie przerwy/okresie przejściowym w ciągłych, regularnych zajęciach sportowych. Czas trwania 45 min. Wykonuje się go na ogół jako masaż całościowy, codziennie lub co drugi dzień. Należy go łączyć z innymi zabiegami fizykoterapeutycznymi.
 9. Masaż sportowy treningowy – stosowany w okresie całego cyklu treningowo-startowego. Jego celem jest podwyższenie zdolności sportowca do pracy, zwiększenie możliwości czynnościowych organizmu oraz modyfikacja działalności mechanizmów regulacyjnych centralnego układu nerwowego. Czas trwania 45-60 min. Ostatni masaż treningowy należy wykonać na 2 dni przed ważnymi zawodami.
 • Masaż sportowy startowy – stosuje się bezpośrednio przed zawodami. Poprzedza on rozgrzewkę i daje pozytywne wyniki tylko wtedy, gdy ćwiczenia fizyczne (rozgrzewka) wykonuje się od razu po masażu (najpóźniej 3-4 min). Jego celem jest szybkie i głębokie rozgrzanie mięśni i aparatu więzadłowo-stawowego.
 • Masaż sportowy powysiłkowy – przeprowadza się w przerwie między poszczególnymi startami oraz przede wszystkim bezpośrednio po zawodach sportowych. Celem jest doprowadzenie w krótkim czasie organizmu sportowca, po dużym wysiłku, do stanu prawidłowego.
 • Niewskazanym jest, aby swój pierwszy masaż odbyć tuż przed zawodami, ze względu na możliwość pojawienia się różnych reakcji organizmu.
 • Po wystąpieniu kontuzji doskonałym sposobem jest wykonanie masażu poprzecznego. Jest to rodzaj rozciągania tkanki w poprzek włókien mięśniowych.

Polega na masowaniu ciała na olejku arachidowym rozgrzanymi sakiewkami wypełnionymi mieszanką ziół, przypraw, orzechów. Podczas masażu ze stempli wydobywa się cudowny aromat, a właściwości zawartości sakiewek oraz olejku arachidowego oddziaływają na skórę, odżywiając ją, poprawiając ukrwienie i przemianę materii.

Masaż twarzy jest jednym z najbardziej precyzyjnych masaży, które można wykonać w celach leczniczych, relaksacyjnych, ale przede wszystkim kosmetyczno-pielęgnacyjnych. Powoduje rozluźnienie mięśni twarzy, wpływa pozytywnie na skórę i wyraźnie niweluje zmarszczki.