Reha Medica Szczecinek

Masaże

Twoje zdrowie to nasz priorytet.

Masaż ten intensywnie wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami. Intensywnie modeluje i wyszczupla takie partie sylwetki ciała jak talia, brzuch pośladki czy biodra.

Szczególnie polecany osobom, które chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało. Masaż odchudzający o właściwościach antycellulitowych stosowany  regularnie przyczynia się przede wszystkim do ogólnego spadku wagi i poprawy wyglądu skóry na całym ciele.

Modelowanie sylwetki i redukcja cellulitu!

Masaż oparty jest na intensywnych rozcieraniach, ugniataniach oraz oklepywaniach z wykorzystaniem przyrządów do masażu:  Tak dobrane techniki masażu dają znakomite efekty wyszczuplające i modelujące sylwetkę!

Korzyści z zabiegu dla Ciebie:

 • lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek
 • przyspieszenie procesów metabolicznych
 • rozbicie tkanki tłuszczowej
 • wzmocnienie tkanki łącznej
 • ujędrnienie skory i jej regeneracja

 80,00   PLN / do 60 min    50,00   PLN / do 30 min

 

Wyjątkowy masaż wykonany z użyciem olejków eterycznych, który łączy niezwykłe ich właściwości z wyjątkową magią dotyku. Działa kojąco na różnego rodzaju dolegliwości, uwalnia ciało od napięć i stresu zapewniając głęboki relaks. Bogate w substancje lecznicze i zapachowe olejki aromaterapeutyczne stanowią podstawę do fizyczno-emocjonalnej równowagi.

80,00 PLN / 60 MINUT    50,00 PLN / 30  minut 

Masaż ten ma na celu rozluźnienie narządów jamy brzusznej i poprawienie funkcjonowania narządów wewnętrznych. Leczniczy masaż brzucha stosowany jest bardzo często przy zaparciach. Terapeuta stosuje delikatne ruchy masując brzuch i jego okolice. Efekty masażu mogą być widoczne jeszcze tego samego dnia.

80,00   PLN / do 60 min    50,00   PLN / do 30 min

Masaż przynosi wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia, a także urody przyszłej

mamy. Zabieg ma na celu rozładowanie napięcia mięśniowego, zmniejszenie obrzęków, złagodzenie dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu, w szczególności: barki, kark, szyja, plecy i nogi.

Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej w ogóle przez nie nieodczuwane. Dlatego dobrze jest od 12 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży. Zabiegi masażu pomagają ograniczyć przeciążenie mięśni i kręgosłupa. Regularny masaż pomoże też uelastycznić rozciągniętą skórę brzucha.

Uwaga: Masaż wykonywany jest od czwartego miesiąca ciąży. Osoba korzystająca z masażu bezwzględnie powinna skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu otrzymania zgody na tego rodzaju zabieg!

Przy obecnym trybie życia kobiety coraz częściej doświadczają uczucia zmęczenia i opuchnięcia nóg. Jest to z powodowane w większości przypadku siedzącym trybem życia oraz niewielką aktywnością fizyczną.

W wyniku takiego trybu życia w układzie limfatycznym tworzą się zastoje – układ staje się niedrożny i nie jest w stanie odpowiednio oczyszczać organizmu z toksyn.

Wskazaniem do zabiegu są powyższe objawy, a także występujący cellulit, nadwaga oraz typowe objawy opuchnięcia, obrzęki nóg.

80,00   PLN / do 60 min    50,00   PLN / do 30 min

Masaż ciała z użyciem gorących kamieni wulkanicznych. Głęboko odpręża, zmniejsza napięcia mięśni, przywraca wewnętrzną równowagę i harmonię. Przyjemne ciepło kamieni balansuje przepływ energii i usprawnia krążenie.

80,00 PLN / 60 MINUT   50,00  PLN / 30 MINUT

Masaż ciała wykonywany na bazie aromatycznego oleju  Głęboko odpręża, usuwa zmęczenie, eliminuje stres, wyrównuje krążenie energii. Elementy refleksoterapii zastosowane przy masażu dłoni i stóp stymulują organizm do samoregeneracji a odżywczy, szlachetny olej dodatkowo nawilża skórę oraz daje poczucie ukojenia.

80,00 PLN  / 60  minut

Wizytę w gabinecie koniecznie powinny zaplanować osoby, które czują zmęczenie czy ból. Masaże nie tylko pomogą im się zrelaksować i odzyskać dobre samopoczucie, ale także m.in. działają kojąco na stres i osłabienie organizmu, rozluźniają napięcie mięśniowe, pobudzają układ krwionośny, zwiększają ruchliwość stawów, a nawet modelują sylwetkę. Efekty widoczne będą już po pierwszym zabiegu, głównie w postaci odprężenia i poprawy kondycji fizycznej.

Działanie masażu klasycznego

 • działa przeciwbólowo
 • polepsza odżywianie tkanek
 • reguluje napięcie mięśniowe
 • uaktywnia przepływ krwi i limfy
 • odpręża, przyspiesza wypoczynek mięśni

MASAŻE

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki zakres zabiegów masażu, które wpłyną na poprawę zdrowia, ogólnej kondycji organizmu, zadbają o Twój wygląd, dobre samopoczucie oraz dadzą chwile relaksu i odprężenia.

Jest to najbardziej popularny masaż dla spiętych pleców, bolącej szyi i ramion. Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowany również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację poszczególnych odcinków kręgosłupa.

 80,00   PLN / do 60 min    50,00   PLN / do 30 min

Zapraszamy na wyjątkowy masaż całego ciała poprzedzony aromatycznym peelingiem z kolekcji orientalnych zapachów .Możesz wybrać najbardziej odpowiadający rodzaj peelingu (solny/cukrowy/łagodzący/rewitalizujący) oraz długość zabiegu .Podczas zabiegu stosujemy wyłącznie naturalne kosmetyki na bazie olejów aromaterapeutycznych i trzcinowego, brązowego cukru. W trakcie zabiegu przygotuj się na prysznic i zarezerwuj na niego czas

120,00  PLN / 60 MINUT      60,00  PLN /  30 minut

To masaż przeznaczony dla osób mających problemy z kręgosłupem oraz bolesnością w obrębie pleców, szyi i głowy. Nasi masażyści wykonują masaż leczniczy pleców dla wszystkich osób, które potrzebują realnej terapii kręgosłupa.

 80,00   PLN / do 60 min    50,00   PLN / do 30 min

Dzięki zawartości wosku pszczelego, oleju sojowego oraz czystych olejków esencjonalnych, olejek ze świecy ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne, pozostawiające skórę nawilżoną, miękką w dotyku oraz otuloną zmysłowym zapachem. Masaż z zastosowaniem świecy to jeden z najnowszych trendów na rynku SPA.

100,00 PLN / 60 MINUT    50,00  PLN / 30 minut

Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników, jak i usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym.

 1. Masażem sportowym nazywa się zbiór technik masażu wykonywanych na osobach aktywnych, które przeprowadzane są w różnych momentach cyklu treningowego i powinnny stanowić integralną część programu sportowca.
 2. Nie należy on do zabiegów delikatnych, a niejednokrotnie wywołuje uczucie bólu. Praca z tkankami wymaga jednak wykorzystania pewnej siły i mocy w celu osiągnięcia założonych rezultatów. Sytuację zawsze należy skonsultować ze specjalistą, ze względu na szereg istniejących przeciwwskazań.
 3. Masaż sportowy jest formą leczenia zdolną do korygowania problemów – jest najbardziej skuteczną terapią uwalniającą od napięć mięśniowych i przywracającą równowagę układu mięśniowo-szkieletowego.
 4. Miejsca, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas masażu u biegaczy: mięsień pośladkowy średni, mięśnie łydki, zginacze bioder.
 5. Częstotliwość – aby uzyskać optymalne efekty, zabieg powinien być stosowany co najmniej raz w tygodniu. Tylko wtedy jest szansa na osiągnięcie najlepszych rezultatów.
 6. Aby masaż sportowy był skuteczny, należy wykonywać nie więcej niż 20 zabiegów, po których stosuje się przerwę 14-dniową, ze względu na objawy przyzwyczajenia mięśni do bodźców mechanicznych.
 7. Czas trwania masażu sportowego uzależniony jest od rodzaju i celu wykonywanego zabiegu.
 8. Masaż sportowy podtrzymujący – stosowany jest w czasie przerwy/okresie przejściowym w ciągłych, regularnych zajęciach sportowych. Czas trwania 45 min. Wykonuje się go na ogół jako masaż całościowy, codziennie lub co drugi dzień. Należy go łączyć z innymi zabiegami fizykoterapeutycznymi.
 9. Masaż sportowy treningowy – stosowany w okresie całego cyklu treningowo-startowego. Jego celem jest podwyższenie zdolności sportowca do pracy, zwiększenie możliwości czynnościowych organizmu oraz modyfikacja działalności mechanizmów regulacyjnych centralnego układu nerwowego. Czas trwania 45-60 min. Ostatni masaż treningowy należy wykonać na 2 dni przed ważnymi zawodami.
 • Masaż sportowy startowy – stosuje się bezpośrednio przed zawodami. Poprzedza on rozgrzewkę i daje pozytywne wyniki tylko wtedy, gdy ćwiczenia fizyczne (rozgrzewka) wykonuje się od razu po masażu (najpóźniej 3-4 min). Jego celem jest szybkie i głębokie rozgrzanie mięśni i aparatu więzadłowo-stawowego.
 • Masaż sportowy powysiłkowy – przeprowadza się w przerwie między poszczególnymi startami oraz przede wszystkim bezpośrednio po zawodach sportowych. Celem jest doprowadzenie w krótkim czasie organizmu sportowca, po dużym wysiłku, do stanu prawidłowego.
 • Niewskazanym jest, aby swój pierwszy masaż odbyć tuż przed zawodami, ze względu na możliwość pojawienia się różnych reakcji organizmu.
 • Po wystąpieniu kontuzji doskonałym sposobem jest wykonanie masażu poprzecznego. Jest to rodzaj rozciągania tkanki w poprzek włókien mięśniowych.

80,00   PLN / do 60 min    50,00   PLN / do 30 min

Polega na masowaniu ciała na olejku arachidowym rozgrzanymi sakiewkami wypełnionymi mieszanką ziół, przypraw, orzechów. Podczas masażu ze stempli wydobywa się cudowny aromat, a właściwości zawartości sakiewek oraz olejku arachidowego oddziaływają na skórę, odżywiając ją, poprawiając ukrwienie i przemianę materii.

 100,00 PLN / 60 MINUT  50,00  PLN / 30 minut

Masaż twarzy jest jednym z najbardziej precyzyjnych masaży, które można wykonać w celach leczniczych, relaksacyjnych, ale przede wszystkim kosmetyczno-pielęgnacyjnych. Powoduje rozluźnienie mięśni twarzy, wpływa pozytywnie na skórę i wyraźnie niweluje zmarszczki.

80,00   PLN / do 60 min    50,00   PLN / do 30 min