Placówki świadczą usługi komercyjne oraz w ramach
Konsultacja psychologiczna Szczecinek
Konsultacja psychologiczna Szczecin
Konsultacja psychologiczna Wałcz
Konsultacja psychologiczna Białogard
Konsultacja psychologiczna Bobolice
Kiedy warto zgłosić się na konsultacje psychologiczne?

Jeśli doświadczasz kryzysu, ciągłego stresu, zaburzeń psychicznych lub innych trudności, z którymi nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie i jednocześnie osoby z Twojego otoczenia nie są w stanie Ci pomóc, to warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Nie jesteś skazany na osamotnienie i pogarszanie się Twojego stanu. Nie wstydź się otworzyć i mówić o swoich problemach. Pamiętaj, że psycholog nie będzie Cię oceniał, jego celem jest Ci pomóc. Zadba też o Twój komfort i bezpieczeństwo podczas spotkań – będzie się odnosił do Ciebie z szacunkiem, dotrzyma tajemnicy zawodowej.

Jak przebiega pierwsza wizyta?

W trakcie konsultacji specjalista kieruje rozmową, zadaje odpowiednie pytania, podsumowuje zebrane informacje. Jeśli zastanawiasz się o co będzie pytał psycholog w trakcie początkowych spotkań, to będą one dotyczyły obecnej sytuacji życiowej, objawów (czasu trwania, nasilenia w ciągu doby) i ich wpływu na Twoje samopoczucie, pracę, relacje. Istotne może być też zebranie wywiadu, który dotyczy przebiegu dzieciństwa i okresu dorastania, edukacji, relacji rodzinnych oraz z rówieśnikami.

Przed przyjściem do specjalisty zastanów się jakie masz oczekiwania wobec niego. Co chciałbyś osiągnąć? Co miałoby się zmienić? Po jakich zachowaniach poznasz zmianę? Co najbardziej przyczynia się do tego, że szukasz pomocy? Pamiętaj też, że jako osoba szukająca pomocy, możesz zadawać pytania i wyrażać swoje wątpliwości. Nie wstydź się korzystać z tej opcji.

Czemu służą konsultacje psychologiczne?

Spotkania z psychologiem mają kilka celów. Pierwszym z nich jest rozeznanie Twojej obecnej sytuacji życiowej, identyfikacji problemów i ich wpływu na Twoje życie. Czasami możesz mieć problem z określeniem źródła czy natury Twoich trudności. Nie martw się, w takiej sytuacji specjalista poprzez odpowiednie pytania pomoże Ci to określić.