Placówki świadczą usługi komercyjne oraz w ramach
Sauna sucha (fińska) SZCZEGÓŁY
Sauna Infrared SZCZEGÓŁY

Jak wygląda seans w saunie?

Sauna fińska (sucha)

W suchej saunie można przebywać przez maksymalnie 15 minut. Po tym czasie należy z niej wyjść, wziąć prysznic, osuszyć się i chwilę odpocząć. Powtórzenie tego cyklu dwu lub trzykrotnie traktuje się jako pełną sesję w saunie. Po ostatnim wyjściu z kabiny należy spłukać ciało wodą, osuszyć i odpoczywać w pozycji leżącej przez 15-20 minut.

Z sauny korzystamy będąc nago. Klapki pozostawiamy przed wejściem do kabiny. Do kabiny zabieramy ze sobą jeden ręcznik, który kładziemy w miejscu, w którym będziemy siadać – tak, by gołe ciało nie stykało się z drewnianą ławeczką oraz jej oparciem. Ewentualnie można wziąć ze sobą nieduży ręcznik pod stopy.

Sauna infrared (na podczerwień)

Jedna sesja w saunie infrared powinna trwać 30 minut. Warto powtarzać seans 2-3 razy w tygodniu. Do sauny infrared należy wejść bez ubrania i zabrać ze sobą niewielki ręcznik. Przed seansem należy umyć ciało, aby pozbawić je zanieczyszczeń, pozostałości po kosmetykach czy makijażu. Promienie podczerwone przenikają do organizmu na głębokość 4 cm, dzięki oczyszczeniu skóry pory otworzą się i działanie będzie silniejsze. Pod wpływem ciepła rozszerzają się również naczynia krwionośne oraz wzrasta tętno. Człowiek poci się, organizm pozbywa się toksyn, wzrasta tempo spalania kalorii. Po zakończonym seansie warto odpocząć i dopiero wówczas schłodzić ciało.