Twoje zdrowie to nasz priorytet.
Fala uderzeniowa to skuteczny zabieg na cellulit, co najważniejsze jest to nieinwazyjne i bezpieczne usuwanie cellulitu.
Cellulit to problem kobiecy.
Jeśli chcesz szybko pozbyć się cellulitu, to zabieg falą uderzeniową jest idealny dla Ciebie. Problem cellulitu dotyka prawie każdą kobietę. Ma znaczący wpływ na wygląd i samopoczucie. Ponieważ cellulit pojawia się nawet na młodej skórze i nie tylko u kobiet z nadwagą. Dlatego istnieje wiele metod zwalczających „pomarańczową skórkę”, ale najskuteczniejsza ze znanych nam metod na cellulit to fala uderzeniowa .
Jak wygląda zabieg antycellulitowy falą uderzeniową?
Na obszar zabiegowy nakładany jest specjalny żel, który umożliwia dotarcie fal akustycznych do celu. Zabieg trwa ok. 30 min. Dla uzyskania optymalnych wyników, w zależności od zaawansowania cellulitu, przeprowadza się od 6 do 10 sesji. Sesje powinny odbywać się w odstępach 3-4 dni. Oprócz tego po każdym zabiegu należy wykonać drenaż limfatyczny. W naszym gabinecie łączymy zabieg falą akustyczną z endermologią .
Na jakich partiach wykonujemy zabieg na cellulit falą uderzeniową?
Dla kogo są zabiegi falą uderzeniową na cellulit?
Jak działa fala uderzeniowa na cellulit?
Leczenie cellulitu przy wykorzystaniu fal akustycznych polega na oddziaływaniu na dotknięte cellulitem partie ciała falami dźwiękowymi. W momencie wprowadzenia ich na powierzchnię ciała, fale rozprzestrzeniają się, stymulując proces leczenia skóry. Dlatego działając bezpośrednio na komórki tłuszczowe, redukuje je. Sprawia to, że nasza skóra staje się bardziej napięta, jędrna i elastyczna.
Przeciwwskazania
ELEKTROLECZNICTWO
zabieg stosowany w leczeniu tkanek miękkich, obrzęków, jako terapia przeciwbólowa, reedukacja lub wzmacnianie mięśni. Powoduje pobudzanie krążenia obwodowego na poziomie czuciowym i ruchowym oraz stymulację tkanki nerwowej po zabiegach chirurgicznych. Czas trwania zabiegu: 15-30 min.
prądy treüberta – to prądy impulsowe, które wykazują silne działanie przeciwbólowe. Wywołują rozluźnienie mięśni, z tego też powodu zabieg często stosowany jest przez sportowców przed i po treningach. Czas trwania: 10 – 20 min. Prądy diadynamiczne – to prądy impulsowe o małej częstotliwości, o silnym działaniu przeciwbólowym i poprawiającym ukrwienie. Czas trwania zabiegu: 10 – 15 min. Prądy tens – będące przezskórną stymulacją nerwów wykorzystywaną przez elektrostymulatory wysyłające impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie z elektrod przez skórę do nerwów obwodowych. Są to nerwy odpowiedzialne za czucie temperatury. Stosowane w przewlekłych oraz ostrych zespołach bólowych. Czas trwania zabiegu od 10 do 20 min.
zabieg wykorzystujący fale ciśnienia generowaną przez skompresowane powietrze. Wykorzystywane w celu regeneracji i naprawy tkanek. W sporcie stosowany w kolanie skoczka, łokciu tenisisty i golfisty, w zapaleniu powięzi podeszwowej (halux).
ŚWIATŁOLECZNICTWO
wykorzystuje promieniowanie podczerwone, widzialne oraz nadfioletowe. Stąd do światłolecznictwa zalicza się również wykorzystanie do celów leczniczych promieniowania słonecznego, czyli helioterapię.
LASEROTERAPIA
zastosowanie laseroterapii wykorzystywane jest w leczeniu zespołów bólowych tkanek okołostawowych i ma na celu zmniejszenie bólów: mięśni, ścięgien, rozcięgien, wiązadeł, torebki stawowej. Ponadto może odgrywać ważną rolę w profilaktyce i zmniejszaniu wtórnych zmian przeciążeniowych, a także spowalniać rozwój zmian zwyrodnieniowych.
Już 2-3 zabiegi prowadzą do zmniejszenia bólu, po 3-6 zabiegach następuje poprawa w zakresie oddziaływania przeciwobrzękowego.
MAGNETOTERAPIA
metoda leczenia pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Umożliwia ona głębokie, a nie wyłącznie powierzchniowe oddziaływanie na organizm. Wskazana i zalecana do stosowania przy stanach zapalnych, urazach: kontuzje, zwichnięcia, złamania, bóle i urazy mięśni, choroby zwyrodnieniowe stawów, zmęczenia.
Czas trwania zabiegu: 10 – 15 min.
KRIOTERAPIA
zabiegi krioterapeutyczne prowadzone są w dwojaki sposób – miejscowo (m.in.: kriożele, masaż kostką lodu) i ogólnie. Celem zabiegów miejscowych jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, zaś w zabiegach ogólnych oziębienie całego ustroju ze wszystkimi tego faktu następstwami fizjologicznymi. Intensywność zabiegów zależy od temperatury, następnie od przyjętego w danej metodzie sposobu oziębiania powierzchni ciała poddanej zabiegowi oraz czasu jego trwania.
Krioterapia ogólnoustrojowa wykorzystuje fizjologiczne i ustrojowe reakcje na zimno, w celu wspomagania leczenia podstawowego i ułatwienia leczenia ruchu. Wywołuje stres fizjologiczny i natychmiastową reakcję obronną organizmu. W początkowej fazie powoduje skurcz naczyń krwionośnych i mięśni, spowolnienie przepływu krwi i przemiany materii, po czym organizm broniąc się przed zimnem, gwałtownie rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi. Skutkiem takiej reakcji jest zwiększony dopływ do komórek składników odżywczych i tlenu, a także substancji przeciwzapalnych. W rezultacie zmniejszeniu ulega ból, stan zapalny, szybciej regenerują się tkanki. Mięśnie ulegają rozluźnieniu, przyspiesza się przemiana materii, a układ odpornościowy pracuje na wysokich obrotach
ULTRADZWIĘKI
Wirówki kkg i kkd idealne przy rehabilitacji kończyn i stanów pourazowych, zaburzeń nerwowych lub w przypadku zmęczenia układu mięśniowo- nerwowego. Wykonują delikatny, efektywny hydromasaż za pomocą strumienia wody o regulowanej sile i temperaturze zmniejszając przez to opuchliznę, poprawiając krążenie krwi oraz redukujące bóle i napięcie mięśni.
Masaż podwodny jest zabiegiem o większej sile oddziaływania niż masaż klasyczny. Wykonywany w wannach, na ciele zanurzonej osoby, używając strumienia wody z węża, pod ściśle dawkowanym ciśnieniem 2–4 atmosfer. Odpowiednio stosowany usuwa zmęczenie, regeneruje siły, uaktywnia wewnętrzne procesy metaboliczne, wpływa tonizująco na układ nerwowy i korzystnie na psychikę.
W zabiegu tym wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ cieplny wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchem wirowym. Powoduje ona rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu. Podczas takiej kąpieli dochodzi do zwiększonego przekrwienia kończyn, zmniejszenia obrzęku i zastoju krwi żylnej.
Kriokomora to skuteczna metoda odnowy biologicznej oparta na terapii zimnem. Tego typu zabiegi z powodzeniem stosowane są przy różnego rodzaju schorzeniach. Zwłaszcza przy leczeniu chorób narządu ruchu, są też doskonałą formą odnowy biologicznej. Odbywają się w specjalnej komorze, w której panuje temperatura od −60 st. C do −160 st. C. Całkowity czas zabiegu to 3 minuty. Po wyjściu z kriokomory pacjent udaje się na ćwiczenia pod kierunkiem fizjoterapeuty. Na czas zabiegu w kriokomorze składa się przygotowanie, rzeczywisty czas zabiegu oraz krótki relaks po zakończeniu sesji.
Sesje w kriokomorze wymagają wcześniejszej rezerwacji!
W przypadku, gdy nie możesz dotrzeć na zabieg, prosimy o telefoniczne anulowanie.
Prosimy o przybycie 5-10 minut przed umówionym czasem sesji w kriokomorze. Umawiana godzina określa czas rozpoczęcia świadczenia . Wcześniejsze przyjście pozwoli uwzględnić czas na przebranie się, załatwienie niezbędnych formalności (jak np. wypełnienie karty przy pierwszej wizycie) oraz na spokojne przygotowanie się do zaplanowanego zabiegu.
ZALECENIA :
PRZECIWSWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE :
PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE :
Podana lista przeciwwskazań nie jest pełna: lekarz kwalifikujący do Kriokomory ocenia każdorazowo, czy pacjent może skorzystać z zabiegu.
ZASTOSOWANIE W MEDYCYNIE I REHABILITACJI :
Zastosowanie temperatur kriogenicznych w medycynie usprawnia leczenie choroby zasadniczej i pozytywnie wpływa na choroby towarzyszące. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnej krioterapii, stymulacja organizmu w kriokomorze uruchamia mechanizmy przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Zmniejsza ona także intensywność odczuwania bólu i poprawia sprawność ruchową.
DZIAŁANIE :
By szybko wrócić do formy
Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w Ośrodku realizuje wysokospecjalistyczną, kompleksową rehabilitację dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym (głównie z grupy wysokiego ryzyka ciążowo-porodowego) oraz dzieci o zaburzonym rozwoju psychomotorycznym.
DO REHABILITACJI DZIECI Z ZABURZENIAMI WIEKU ROZWOJOWEGO W OŚRODKU W SZCZEGÓLNOŚCI KIEROWANE SĄ OSOBY:
PROGRAM REHABILITACJI OBEJMUJE :
SKIEROWANIE WYSTAWIA :
FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA
ZASADY PRZYJĘĆ:
Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00. Pacjent dokonuje rejestracji osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem osoby trzeciej. Warunkiem zarejestrowania się jest posiadanie oryginału skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz podanie danych osobowych pacjenta, tj. Imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, telefon kontaktowy lub e-mail. Pacjenci, zobligowani są dostarczyć oryginał skierowania do 14 dni od daty zarejestrowania w celu wprowadzenia do systemu pacjentów oczekujących na świadczenia. Osoba dokonująca rejestracji podaje termin i godzinę zabiegów. Fizjoterapia ambulatoryjna odbywa się na podstawie zlecenia wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych. Jednemu świadczeniobiorcy przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie.
SKIEROWANIE NA CYKL ZABIEGÓW POWINNO ZAWIERAĆ NASTĘPUJĄCE ELEMENTY :
Świadczeniobiorca powinien zarejestrować skierowanie w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż 30 dni od dnia jego wystawienia
Centrum Rehabilitacyjno Medyczne Reha Medica w ramach zawartych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia prowadzi rehabilitację w warunkach domowych dla pacjentów , którzy nie mogą uczestniczyć I skorzystać z rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych ,
ŚWIADCZENIA UDZIELANE SĄ PACJENTOM Z ZABURZENIAMI FUNKCJI MOTORYCZNYCH SPOWODOWANYMI:
NFZ finansuje do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym, nie więcej niż pięć zabiegów dziennie.
W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego, czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony decyzją lekarza zlecającego zabiegi, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ. Rehabilitacja w warunkach domowych nie może być łączona ze świadczeniami hospicjum domowego.
SKIEROWANIE NA ZABIEGI FIZJOTERAPII W WARUNKACH DOMOWYCH WYSTAWIA :
Prowadzona przez nas fizjoterapia z dojazdem do domu jest kierowana do wszystkich osób, które wraz z upływem lat zauważają u siebie coraz bardziej nasilające się bóle i problemy z poruszaniem się i koordynacją. Boisz się, że brak sprawności ruchowej spowoduje brak samodzielności i radości życia? Już dzisiaj skorzystaj z naszej pomocy?
NASZA OFERTA REHABILITACYJNA
rehabilitacja po przebytych urazach, udarach rehabilitacja po zabiegach endoprotezy stawu biodrowego profilaktyka przeciwodleżynowa, przeciwzakrzepowa, przeciwprzykurczowa rehabilitacja ruchowa rehabilitacja ogólnousprawniająca rehabilitacja po przebytych zabiegach (zmniejszająca ból i opuchliznę) masaże lecznicze zabiegi fizykoterapii w domu pacjenta (m.in elektroterapia, ultradźwięki, laser, magnetoterapia) rehabilitacja dostępna 6 dni w tygodniu cykl terapeutyczny dłuższy niż miesiąc – cena do ustalenia, możliwe większe rabaty dojazd na terenie szczecinka – gratis dojazd poza terenem szczecinka – cena do ustalenia
Rehabilitacja pooperacyjna jest to postępowanie fizjoterapeutyczne, które ma na celu jak najszybszy i najbardziej efektywny powrót do aktywności fizycznej pacjentów po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych.
Postępowanie takie obejmuję techniki terapii manualnej, fizykoterapię i trening rehabilitacyjny w oparciu o sprawdzone protokoły rehabilitacji. Programowanie rehabilitacji pooperacyjnej zależy od celów pacjenta.
SPECJALIZUJEMY SIĘ W REHABILITACJI PO NASTĘPUJĄCYCH ZABIEGACH :
Jeżeli masz zaplanowany zabieg napisz do nas a wytłumaczymy Tobie jakie są ramy czasowe rehabilitacji po danym zabiegu, częstotliwość spotkań z fizjoterapeutą, koszty (możliwy rabat w przypadku dłuższej rehabilitacji). Poza tym ważna jest tzw. praca własna dzięki zaleconemu treningowi rehabilitacyjnemu w domu, który będzie uzupełnieniem wspólnej pracy .
Przed zabiegiem warto nauczyć się prostych ćwiczeń, które będziesz mógł wykonywać bezpośrednio po wypisie do domu ze szpitala. Jeśli wskazane będzie odciążenie kończyny po zabiegu to warto żebyś nauczył się korzystać z kul jeszcze przed zabiegiem.
Oferujemy indywidualną fizjoterapię według najwyższych światowych standardów. Prowadzi ją profesjonalna i doświadczona kadra fizjoterapeutów, która stale i z pasją podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach, konferencjach i sympozjach.
METODY TERAPEUTYCZNE, KTÓRE WYKORZYSTUJEMY :
Każde spotkanie odbywa się indywidualnie z fizjoterapeutą lub trenerem a czas trwania sesji to 40 minut.
Nowoczesne metody leczenia i wyposażenie umożliwiają nam rozpoczęcie usprawniania bezpośrednio po przebytym zabiegu. Współpracujemy z lekarzami w okresie pozabiegowym, aby ciągle monitorować przebieg terapii i dostosowywać się do danego okresu. Efektem tej zasady jest maksymalne skrócenie czasu powrotu do sprawności.
Rehabilitacja ortopedyczna zajmuje się usprawnianiem narządu ruchu po urazach, kontuzjach, stanach pooperacyjnych itp. Współczesna rehabilitacja ortopedyczna oznacza rehabilitację specjalistyczną, dostosowaną indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Głównym celem programu leczenia jest zminimalizowanie negatywnych skutków wywołanych danym urazem i ewentualnym unieruchomieniem kończyny przez co w znacznym stopniu zwiększa się szansa na wcześniejszy i bezpieczny powrót do wykonywania dotychczasowych czynności codziennego życia.
JEDNOSTKI CHOROBOWE PODLEGAJĄCE FIZJOTERAPII ORTOPEDYCZNEJ TO :
Działamy kompleksowo, rehabilitacja ortopedyczna po urazie/zabiegu astroskopowym prowadzona jest w naszym centrum zawsze indywidualnie w terapeutą podczas 50-80min sesji, podczas której wykonujmy odpowiednie techniki manualne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Niemal zawsze sesja połączona jest z ćwiczeniami i/lub z tapingiem oraz krioterapią.
REHABILITACJA W OŚRODKU DZIENNYM
Przysługuje pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.
Rehabilitacja ogólnoustrojowa (w tym dla określonych grup pacjentów, w szczególności po leczeniu raka piersi, ze stwardnieniem rozsianym, dysfunkcją ręki, z obrzękiem limfatycznym o różnej etiologii i umiejscowieniu)
Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej wynosi od 15 do 30 dni zabiegowych, średnio 5 zabiegów fizjoterapeutycznych dziennie. W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego, rehabilitacja może zostać przedłużona decyzją lekarza prowadzącego, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ.
Czas trwania rehabilitacji pacjentów z obrzękiem limfatycznym wynosi do 40 dni zabiegowych w roku kalendarzowym.
Skierowanie wystawia: